Previzualizare foto – fotografie originală aici

HILS Brauner
în București

Prețul / m2
de la ‍1 245 € +TVA
Dezvoltator
Adresă
str. Victor Brauner, 40, zona Theodor Pallady, Sector 3, Bucureşti

Mai detaliat despre blocuri

HILS Brauner
Încă 7 blocuri în această etapă
Încă 7 blocuri
str. Victor Brauner, 40, Bucureşti (Bloc 1)
11 etaj
În desfășurare
tr. 3 al anului 2021
Finalizat în trimestrul 2 a anului 2023

Schițe și prețuri în HILS Brauner

Prețurile și disponibilitatea actualizate 21 aprilie 2023.
Garsoniere
37.64–44.11 m2
de la ‍1 247 € +TVA / m2de la ‍54 000 € +TVA
2 camere
53.05–61.87 m2
de la ‍1 245 € +TVA / m2de la ‍76 000 € +TVA
3 camere
86.63 m2
de la ‍1 304 € +TVA / m2de la ‍113 000 € +TVA
Duplex-uri
181.85–286.18 m2
de la ‍844 € +TVA / m2de la ‍209 000 € +TVA

HILS Brauner pe hartă București

str. Victor Brauner, 40, zona Theodor Pallady, Sector 3, Bucureşti

Caracteristici ale complexului rezidențial

Despre bloc

🟧 Structură rezistențăbeton armat
🟧 Acces internetda
🟧 Amenajare straziIluminat stradal si asfalt
🟧 Clasa energeticăA
🟧 Facilităţispațiile verzi
🟧 Încălzirecentrala proprie, calorifere
🟧 LiftSCHINDLER 3000, 9 persoane/675 kg, cabină finisaj premium Park Avenue Inox, conexiune voce și date (Schindler Ahead Monitoring)
🟧 Mijloace de transport700 m de stația de metrou Nicolae Teclu și de liniile de tramvai și autobuz (19, 27, 40, respectiv 103, 246, 311)
🟧 Mobilatnu
🟧 Număr apartamente1336
🟧 Număr clădiri8 blocuri
🟧 Parcare bloc de parcări care cuprinde demisol, parter, 8 etaje și terasă, 1.363 locuri de parcare
🟧 Regim inalțimeP+11E
🟧 Securitateda
🟧 Tip imobilbloc de apartamente
🟧 Utilitati generalecurent, apa, canalizare, gaz
🟧 Zidurifaianta, vopsea lavabila

Despre apartamente

🟧 Finisajecomplet finisate, materiale de cea mai inalta calitate
🟧 Număr cameregarsoniere, studio, 2‑camere, 3‑camere, duplex

Despre ansamblu rezidențial

„HILS Brauner” este un cartier locativ bine proiectat și ideal localizat într-o zonă în plină dezvoltare cu o mulțime de puncte comerciale în proximitate și cu acces facil către alte zone din capitală.

Beneficiile locuințelor

  • Zona de amplasare cu o mulțime de puncte de interes.
  • Blocuri rezidențiale calitativ construite.
  • O mare varietate de modele de scheme de apartamente inteligent compartimentate.
  • Finisaje folosite de la firme cu renume.
  • Curte verde amenajată.
  • Parcare mare supraetajată.

Locația imobilelor

Cartierul locativ „HILS Brauner” este dezvoltat pe strada Victor Brauner, în zona Theodor Pallady, sectorul 3, municipiul București. Pentru a vedea amplasarea imobilelor pe harta Bucureștiului, vă invităm pe Korter.

Ce se află în proximitatea complexului locativ

  • Pe o rază de până la 2,2 km pietonal se află: magazinul Leroy Merlin Pallady (600 m), Mega Image (750 m), hipermarketul Auchan (1,8 km), magazinul Jumbo (1,3 km), LIDL (1,4 km), Dedeman (1,5 km), Decathlon (1,6 km), magazinul Metro Cash & Carry (2,2), IKEA (1,8 km), magazinul XXXLutz (1,5 km), Dedeman (1,5 km), Kaufland (1,8 km).
  • Organizații educaționale și instituții de învățământ: Centrul de educație Lumina (1,6 km), Liceul Internațional de Informatică (1,7 km), Școala de fotbal Lucian Sanmartean (1,6 km), Liceul tehnologic Theodor Pallady (1,6 km), Școala Spectrum București (1,7 km), Grădinița Nr. 160 (1,7 km), Școala Gimnazială Nr. 149 (2 km).
  • Cafenele și restaurante: Ava Grill (350 m), Berăria Oriel Beer (350 m), Taverna Bobocilor Non Stop (500 m), Pizza Gemenii (1,2 km), restaurantul Casa Luminița (1,5 km), Dinner Food (1,7 km), fast food-ul McDonald’s (1,4 km) și KFC (1,8 km).
  • Sucursala BCR (1,8 km) și UniCredit Bank (1,7 km).
  • Sunt 750 m până la farmacia Help Net.
  • Infinity Sport Arena este la 1,7 km.
  • Benzinăria MOL este la 2,4 km, iar la un kilometru se află Socar și Eldrive.

Înțelegem că localizarea imobilelor este foarte importantă, deoarece de amplasare depinde ce se află în apropiere sau cât de mult timp vom petrece pe drum spre casă și anume amplasarea are o mare influență la prețul locuinței. Vă invităm să studiați harta noastră de pe Korter.ro unde am selectat și alte imobile noi din această zonă, care sunt vândute direct de la dezvoltator.

Transport în comun și distanțe

  • Stația de Metrou Nicolae Teclu se află la 700 m pietonal față de complexul locativ;
  • Stația de tramvaie Policolor cu liniile nr. 19, 27 și 40 se află la 750 m;
  • Stația de autobuze cu ruta nr. 111 se află la 800 m;
  • 11 km cu mașina până în Piața Unirii;
  • 12,6 km până la Gara de Nord din capitală (prin E81 și Splaiul Independenței);
  • 25,2 km sunt până la Aeroportul Internațional „Henri Coandă” din Otopeni;
  • 16 km până la Aeroportul Internațional „Aurel Vlaicu” București/Băneasa.

Caracteristica complexului rezidențial

Ansamblul de imobile „HILS Brauner” reprezintă o comunitate locativă de locuințe comune compusă din 8 blocuri de apartamente. Toate imobilele au un egal regim de înălțime cu Parter și 11 etaje. Blocurile rezidențiale sunt construite pe cadre din beton armat și cărămidă Porotherm, zidurile interioare dintre apartamente la fel sunt din cărămidă, iar pereții interiori din apartamente sunt realizați din plăci de gips-carton cu structură din metal și izolare fibră optică. Tâmplăria exterioară a blocurilor este cu profil PVC german Gealan și geam termoizolant Saint Gobain, iar feroneria este Maco Multimatic.

La dispoziția locatarilor în incinta cartierului locativ sunt prevăzute în total 1363 de locuri de parcare, care sunt poziționate la demisolul, parterul și la 8 etaje ale unei clădirii special construită pentru parcare supraetajată.

O adevărată oază de relaxare cu o mulțime de spații verzi plantate este creată în curtea complexului rezidențial.

Tipuri de apartamente

În blocurile locative „HILS Brauner” este conceput un număr de 1336 de unități locative cu 2, 3 camere, garsoniere, studio-uri și apartamente de tip Duplex. Toate variantele de compartimentare și prețul locuințelor se află afișate pe pagina web Korter.ro

În vânzare locuințele sunt oferite „la cheie” - complet finisate cu materiale de cea mai bună calitate, cu uși Pinum (interioare și la intrare), placaje cu gresie rectificată și faianță rectificată de la SALONI. Pereții interiori din camere sunt vopsiți cu vopsea lavabilă de culoare albă și pardoselile din dormitoare și livinguri sunt placate cu parchet laminat Kaindl Clasic Touch (8 mm). Toate obiectele sanitare din camerele de baie sunt de la Ideal Standard. Locuințele sunt dotate cu centrale termice proprii și calorifere, precum și dispun de aparate de aer condiționat Hyundai 12000. În exploatare imobilele se oferă cu contorizare și racordare la utilități.

Proiectant și dezvoltator

Ansamblul de imobile „HILS Brauner” este proiectat de către compania Arcadia Engineering și dezvoltat de către compania HILS Development, iar serviciile de marketing și consultanță sunt oferite de firma Digital Partners.

Din pagina noastră web Korter există posibilitatea de a trece direct pe site-ul Dezvoltatorului proiectului rezidențial „HILS Brauner”, unde găsiți mai multă informație utilă despre imobile, contactele directe, detalii despre disponibilitatea apartamentelor și metodele de vânzare.

Abonați-vă la actualizările acestui complex
Vă vom trimite un e-mail imediat ce actualizăm prețurile, starea și progresul construcției, adăugăm planurile de apartamente sau aflăm ceva util.

Puneți o întrebare despre HILS Brauner

Întrebarea ta
Conectați-vă pentru a introduce numele și adresa de e-mail
Mesaj
Primiți știri despre acest complex rezidențial pe email
Apăsând "Trimiteți", sunteți de acord cu procesarea datelor personale
Numel
Email
Număr de telefon
V-a plăcut HILS Brauner?
Добавьте в избранное, чтоб не потерять или отправьте ссылку тому, кто помогает вам с выбором жилья

Unde se află HILS Brauner?

str. Victor Brauner, 40, zona Theodor Pallady, Sector 3, Bucureşti.

Ce apartamente sunt disponibile pentru vânzare în HILS Brauner din București?

Se oferă spre vânzare garsoniere, 2 camere, 3 camere, duplex-uri.

Cât costă metru pătrat în HILS Brauner?

Metru pătrat în acest complex costă de la ‍1 245 € +TVA.

Termen de finalizare HILS Brauner?

Bloc 1, Bloc 2, Bloc 3, Bloc 4, Bloc 5, Bloc 6, Bloc 7, Bloc 8 – finalizat.
Material realizat de jurnalistul independent Igor Balan de la LUN LLC